Konferencja BALTIC WINDUSTRY | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wydarzenia

Konferencja BALTIC WINDUSTRY

12 September 2023 10:00 - 15:15

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023: industrial research in offshore wind energy” organizowana przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej odbędzie się 12.09.2023 r. w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Celem tegorocznej edycji jest przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów  i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego.   

Jednodniowa konferencja skierowana jest do inwestorów, naukowców i przedstawicieli przemysłu prowadzących działania w zakresie inżynierii i innowacji w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.  

Baltic Windustry 2023 dotyczy zagadnień związanych z badaniami i zastosowaniem nowych technologii ,digitalizacji, które wpisują się w obszar Inteligentnych Specjalizacji Pomorza oraz rozwoju Przemysłu 4.0. Konferencja jest podzielona na trzy bloki tematyczne: polityka i finansowanie, przemysł i edukacja, badania i digitalizacja.

W tegorocznej edycji prelegenci przedstawią kluczowe informacje na temat aktualnych
i nadchodzących instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych, korzyści ekonomicznych oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej po wdrożeniu wyników prac badawczych
w obszarze offshore.

Sesja INDUSTRY & EDUCATION koncentruje się na sposobach rozwiązania problemu niedoboru wykwalifikowanej kadry, dostosowaniu profili kształcenia do realnych potrzeb przemysłu. 

Sesja RESEARCH & DIGITALISATION pokazuje korzyści z zastosowania  technologii cyfrowych na różnych etapach życia turbiny wiatrowej. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawicielki
i przedstawiciele polskich i zagranicznych producentów turbin i ich komponentów, oraz operatorów farm wiatrowych.

Celem konferencji jest pokazanie, iż współpraca badawczo-rozwojowa z przedstawicielami polskiego i zagranicznego przemysłu stanowi wartość dodaną dla obu stron i pozwoli na tworzenie innowacyjnych rozwiązań dedykowanych pozyskiwaniu odnawialnych źródeł energii.

Wydarzenie prowadzone będzie w języku angielskim. 

Więcej informacji: https://balticwindustry.pg.edu.pl/

Serdecznie zapraszamy

Could not load image from CDN: Client error: `GET https://files.pg.edu.pl/api/v1/file?path=main%2FCMEW%2Fpatronat.jpg&alt=&attr=%7B%22class%22%3A%22img-fluid%20d-block%20mr-file-link%22%7D&target=` resulted in a `404 Not Found` response: File not found