Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Eksperci branży offshore na PG. Za nami konferencja Baltic Windustry

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023
We wtorek, 12 września naukowcy, eksperci, inwestorzy i przedstawiciele firm z branży morskiej energetyki wiatrowej spotkali się na Politechnice Gdańskiej. Wszystko za sprawą konferencji „Baltic Windustry 2023: industrial research in offshore wind energy”, której gospodarzem była nasza uczelnia.

Za organizację wydarzenia odpowiadało Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej. Celem konferencji było przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego.  

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023
Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023 - "Industrial research in offshore wind energy” organizowana przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej odbędzie się 12.09.2023 r. w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Celem tegorocznej edycji jest przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów  i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego.  

Celem konferencji jest wzmocnienie współpracy badawczo-rozwojowej z przedstawicielami polskiego i zagranicznego przemysłu oraz organizacjami i instytucjami aktywnie działającymi w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Liczymy na udział osób związanych z szeroko pojętą branżą Offshore Wind, aby podczas wydarzenia w pełni wykorzystać potencjał międzysektorowy, międzynarodowy oraz interdyscyplinarny i w przyszłości tworzyć razem innowacyjne rozwiązania, które przyczynią się do rozwoju sposobów pozyskiwania energii odnawialnej.

Subskrybuj