Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Eksperci branży offshore na PG. Za nami konferencja Baltic Windustry

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023
We wtorek, 12 września naukowcy, eksperci, inwestorzy i przedstawiciele firm z branży morskiej energetyki wiatrowej spotkali się na Politechnice Gdańskiej. Wszystko za sprawą konferencji „Baltic Windustry 2023: industrial research in offshore wind energy”, której gospodarzem była nasza uczelnia.

Za organizację wydarzenia odpowiadało Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej. Celem konferencji było przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego.  

Usługi

Usługi konsultingowe w zakresie morskiej energetyki wiatrowej oferowane przez Gdańsk Tech dostarczają cennych spostrzeżeń i rekomendacji różnym interesariuszom zaangażowanym w projekty związane z morską energetyką wiatrową. Usługi konsultingowe oferowane przez zespoły Gdańsk Tech

Badania

Badania w dziedzinie energetyki wiatrowej mają kluczowe znaczenie dla poprawy wydajności, zrównoważonego rozwoju i integracji energii wiatrowej z miksem energetycznym. Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Gdańsk Tech (CMEW) rozwija trzy główne priorytetowe kierunki badań:

1. Cyfryzacja i techniki uczenia maszynowego (ML) w energetyce wiatrowej

O nas

Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej (CMEW) to ogólnouczelniane, interdyscyplinarne centrum badań i wdrażania technologii, skupiające się na rozwijaniu wiedzy i technologii związanych z morską energetyką wiatrową. Służy jako centrum dla instytucji akademickich, partnerów przemysłowych i agencji rządowych do współpracy w zakresie badań, innowacji i inicjatyw edukacyjnych w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

Kluczowe cechy Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej obejmują:

Edukacja

Studia dotyczące energii wiatrowej offshore skupiają się na badaniu, projektowaniu, i implementacji technologii wykorzystujących wiatr jako źródło energii elektrycznej na morzach i oceanach. Energia wiatrowa offshore stała się ważnym obszarem badań ze względu na jej ogromny potencjał produkcyjny i korzyści środowiskowe, zwłaszcza w kontekście walki ze zmianami klimatycznymi i potrzeby redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Studia nad energią wiatrową offshore w Politechnice Gdańskiej:

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023
Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023 - "Industrial research in offshore wind energy” organizowana przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej odbędzie się 12.09.2023 r. w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Celem tegorocznej edycji jest przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów  i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego.  

Celem konferencji jest wzmocnienie współpracy badawczo-rozwojowej z przedstawicielami polskiego i zagranicznego przemysłu oraz organizacjami i instytucjami aktywnie działającymi w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Liczymy na udział osób związanych z szeroko pojętą branżą Offshore Wind, aby podczas wydarzenia w pełni wykorzystać potencjał międzysektorowy, międzynarodowy oraz interdyscyplinarny i w przyszłości tworzyć razem innowacyjne rozwiązania, które przyczynią się do rozwoju sposobów pozyskiwania energii odnawialnej.

Subskrybuj