Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Siemens - Digital Pathways 2023

Siemens - Digital Pathways 2023
Siemens - Digital Pathways 2023 Industry & Education Cooperation Meeting  21.06.2023 organizowany wspólnie z Politechniką Gdańską, Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej i Centrum Informatycznym  TASK   to wydarzenie dedykowane użytkownikom i pasjonatom nowoczesnych rozwiązań  dla przemysłu.

Dialog pomiędzy  edukacją a biznesem,  praktyczna prezentacja narzędzi  i możliwości ich wykorzystania na potrzeby przemysłu,a w szczególności przemysłu 4.0  to warunek  nowoczesnego kształcenia.Transfer technologii i rozwiązań przemysłowych z obszaru digitalizacji do wielopoziomowej przestrzeni edukacyjnej oraz  wymiana doświadczeń to cel, który przyświeca organizatorom wydarzenia.

Dołącz do nas i  wybierz najbardziej optymalną i efektywną ścieżkę rozwoju dla siebie  i swojej firmy.

Napisali o nas: Politechnika Gdańska stawia na morską energetykę wiatrową

Politechnika Gdańska
Polskę czeka energetyczna rewolucja, która jednak nie będzie miała szans powodzenia bez odpowiednio przygotowanych kadr inżynierskich oraz badań naukowych na światowym poziomie. Pierwsze wiatraki w polskiej części Bałtyku mają stanąć w 2024 r., a do 2030 r. udział odnawialnych źródeł energii w polskiej elektroenergetyce ma wynieść co najmniej 32 proc., czyli co najmniej dwukrotnie więcej, niż obecnie. Pierwsza faza to uruchomienie farm wiatrowych o łącznej mocy 5,9 GW. Co więcej, według założeń Europejskiego Zielonego Ładu, celem Unii Europejskiej w zakresie klimatu jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r., a unijna strategia na rzecz energii z morskich źródeł odnawialnych zakłada sześciokrotne zwiększenie mocy morskiej energii wiatrowej.

Napisali o nas: Jak skutecznie wykorzystać potencjał morskiej energetyki wiatrowej

Farma wiatrowa
W czwartek, 28 kwietnia 2022 roku, w serwisie internetowym Dziennika Bałtyckiego odbyła się debata w ramach naszej akcji „Mój Bałtyk”. Z gronem ekspertów podczas spotkania rozmawiał redaktor naczelny dziennika - Artur Kiełbasiński. Debatowano o tym, jak wykorzystać potencjał morskiej energetyki wiatrowej, nie ingerując nadmiernie w środowisko naturalne, a także o wpływie, jaki rozwój tego typu inwestycji może mieć w znaczenie polskiej gospodarki.
Subskrybuj